Rehabilitacja po udarze Kraków

Rehabilitacja po udarze Kraków jako znaczący element w leczeniu

Udar mózgu może wystąpić tak naprawdę u każdego. W grupie podwyższonego ryzyka są osoby starsze, z chorobami serca, nadciśnieniem. Udar powoduje wiele dysfunkcji oraz niepełnosprawności. Wymaga odpowiedniego i natychmiastowego leczenia. Powrót do codziennego życia jest procesem trudnym i długotrwałym, ale możliwym. Rehabilitacja po udarze Kraków to zabiegi, które pozwolą przywrócić funkcje neurologiczne. Rehabilitacja daje wiele możliwości. To obszar medycyny, który nieustannie się rozwija.

Metody rehabilitacji po udarze mózgu

Przebieg rehabilitacji w przypadku każdego pacjenta jest inny. Uzależniony jest od stanu pacjenta, a także od postępów w procesie leczenia. W skład rehabilitacji po udarze mózgu wchodzą ćwiczenia ruchowe, których celem jest odzyskanie sprawności ruchowej. Podczas rehabilitacji ruchowej wykorzystuje się trzy metody, które odznaczają się wysoką skutecznością:

  • Metoda Brunnstorm,
  • Metoda Bobath,
  • Metoda PNF.

Każda technika jest w rzetelny sposób dostosowywana do potrzeb i predyspozycji pacjenta. U pacjentów z udarem stosuje się także ćwiczenia funkcji poznawczych i terapie zajęciowe. Rehabilitacja po udarze Kraków – kompleksowo, skutecznie i bezpiecznie.

Skuteczna pomoc osobom po udarach

Jeśli poszukują Państwo pomocy dla osoby po przebytym udarze, zapraszam do gabinetu na konsultacje i diagnostykę. Zaproponuję najlepsze i odpowiednie formy rehabilitacji, które pomogą wrócić do codziennych aktywności. Rehabilitacja po udarze Kraków to godne polecenia techniki terapii mającej na celu powrót do sprawności ruchowej i poznawczej.

Priorytetem w moim zawodzie jest przede wszystkim prawidłowe i trafne postawienie diagnozy. Dobry neurolog Kraków - zapraszam do skorzystania z konsultacji neurologicznych!

Rehabilitacja po udarze Kraków
Rehabilitacja po udarze Kraków