Spastyczność Kraków

Spastyczność Kraków – nieprawidłowości w ośrodkowym układzie nerwowym

Spastyczność to schorzenie, które polega na nieprawidłowej kontroli i wzroście napięcia mięśniowego na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego – mózgu bądź rdzenia kręgowego. Wzmożone napięcie mięśniowe powoduje, że mięśnie danej osoby stają się sztywne, nadmiernie się napinają w momencie wykonywania ruchu. Spastyczność najczęściej nasila się w odpowiedzi na ból, emocje, stres oraz wtedy, gdy jest zimno i przy różnorodnych infekcjach

Leczenie spastyczności. Skuteczne formy terapii

Spastyczność Kraków najczęściej dotyczy kończyn, rzadziej tułowia. W większości przypadków pacjenci z tym schorzeniem wymagają leczenia. Brak terapii może doprowadzić do utrwalonych (czasem nieodwracalnych) zmian:

  • zmniejszenie zakresu ruchu,
  • utrwalone przykurcze,
  • bolesność,
  • owrzodzenia, odleżyny,
  • rany w fałdach skórnych,

Spastyczność najszybciej i najdokładniej można rozpoznać podczas badania neurologicznego. Leczenie spastyczności polega na intensywnej rehabilitacji oraz terapii farmakologicznej, iniekcji toksyny botulinowej. Pacjenci ze spastycznością, która jest leczona, mogą funkcjonować w prawidłowy sposób w codziennym życiu.

Nie lekceważ objawów choroby

Jeśli zauważasz u siebie wzmożone napięcie mięśniowe, osłabienie, porażenie czy niedowład, koniecznie skontaktuj się z neurologiem. Terapia spastyczności Kraków prowadzona jest w różnorodnych gabinetach i placówkach medycznych. Jako neurolog sprawą priorytetową jest dla mnie zdrowie i komfort psychiczny moich pacjentów.

Priorytetem w moim zawodzie jest przede wszystkim prawidłowe i trafne postawienie diagnozy. Dobry neurolog Kraków - zapraszam do skorzystania z konsultacji neurologicznych!

Spastyczność Kraków
Spastyczność Kraków