Leczenie spastyczności Kraków

Leczenie spastyczności Kraków – zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym

Spastyczność to schorzenie, które polega na nieprawidłowej kontroli i wzroście napięcia mięśniowego na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego – mózgu bądź rdzenia kręgowego. Wzmożone napięcie mięśniowe powoduje, że mięśnie danej osoby stają się sztywne, nadmiernie się napinają w momencie wykonywania ruchu. Spastyczność najczęściej nasila się w odpowiedzi na ból, emocje, stres oraz wtedy, gdy jest zimno i przy różnorodnych infekcjach.

Leczenie spastyczności. Wiele form terapii

Spastyczność Kraków najczęściej dotyczy kończyn, rzadziej tułowia. W większości przypadków pacjenci z tym schorzeniem wymagają leczenia. Leczenie spastyczności Kraków może przybierać różnorodne formy. Brak terapii może doprowadzić do utrwalonych (czasem nieodwracalnych) zmian:

  • zmniejszenie zakresu ruchu,
  • utrwalone przykurcze,
  • bolesność,
  • owrzodzenia, odleżyny,
  • rany w fałdach skórnych.

Spastyczność najszybciej i najdokładniej można rozpoznać podczas badania neurologicznego. Leczenie spastyczności polega na intensywnej rehabilitacji oraz terapii farmakologicznej, iniekcji toksyny botulinowej. Pacjenci ze spastycznością, która jest leczona, mogą funkcjonować w prawidłowy sposób w codziennym życiu.

Objawy spastyczności – skorzystaj z leczenia

Jeśli zauważasz u siebie wzmożone napięcie mięśniowe, osłabienie, porażenie czy niedowład, koniecznie skontaktuj się z neurologiem. Leczenie spastyczności Kraków prowadzone jest w różnorodnych gabinetach i placówkach medycznych. Jako neurolog sprawą priorytetową jest dla mnie zdrowie i komfort psychiczny moich pacjentów. Profesjonalna opieka medyczna!

Leczenie spastyczności Kraków
Leczenie spastyczności Kraków