O mnie

O mnie

Dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek
Dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek
Specjalista neurolog
Specjalista rehabilitacji medycznej

Specjalista neurolog, specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej. Wieloletni asystent Kliniki i Katedry Neurologii, Collegium Medicum UJ, w Krakowie.

Szkolenie specjalizacyjne z zakresu neurologii odbywała w Klinice i Katedrze Neurologii, Collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie aktualnie pracuje.

W 2012r. obroniła doktorat na podstawie pracy pt.: „Zaburzenia ruchów szybkich gałek ocznych w chorobie Parkinsona i ich zmiana pod wpływem leczenia lewodopą oraz pod wpływem, głębokiej stymulacji mózgu”.

W 2010r. odbyła staż naukowo-kliniczny pod kierunkiem prof. Jensa Volkmanna w Klinice Neurologii w Kilonii, w Niemczech. W 2015r. odbyła staż naukowo-kliniczny pod kierunkiem prof. Kailasha Bhatii, w Centrum Leczenia Chorób Układu Pozapiramidowego w Klinice Neurologii Uniwersytetu w Londynie.

Dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek

Głównym obszarem zainteresowań i pracy klinicznej są szeroko rozumiane choroby neurozwyrodnieniowe mózgu. Zajmuje się diagnozowaniem i kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona, zespołów parkinsonowskich, innych chorób ruchu (drżenie, pląsawice, dystonia, tiki) a także zespołów otępiennych.

Posiada duże i długoletnie doświadczenie w leczeniu neuromodulacyjnym tj. głęboka stymulacja mózgu (ang. deep brain stimulation, DBS), stymulacja rdzenia kręgowego.

Dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek

Zajmuje się kwalifikacją i kompleksowym prowadzeniem chorych z chorobą Parkinsona leczonych metodami zaawansowanymi (głęboka stymulacja mózgu, pompa z Duodopa, pompa z apomorfiną).

Ponadto specjalizuje się w leczeniu toksyną botulinową z różnych wskazań tj. dystonia (w tym dystonia krtaniowa, kurcz pisarski), tiki, spastyczność, nadpotliwość, migrena przewlekła, neuralgia.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Ruchu (ang. The Movement Disorder Society).

Dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek

Prowadzi Poradnię Chorób Układu Pozapiramidowego oraz Przykliniczną Poradnię Leczenia Toksyną Botulinową w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Od wielu lat organizuje kursy szkoleniowe z tematyki neuromodulacji oraz leczenia toksyną botulinową w różnych wskazaniach medycznych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych. Oprócz pracy klinicznej zajmuje się działalnością naukową. Główne zainteresowania to choroba Parkinsona oraz dystonia. Jest autorem prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Swoją wiedzę i umiejętności wciąż poszerza na licznych kursach i zjazdach naukowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek

Współpracuje z organizacjami non profit Fundacją Parkinsona i Fundacją Nieugięci, której jest współzałożycielem.

Prywatnie jest mamą najcudowniejszego syna i zapalonym sportowcem amatorem. Uwielbia fitness, rolki i narty. Wolne chwile zawsze poświęca na lekturę, aktualnie topowe miejsce w bibliotece zajmuje Szczepan Twardoch.

Aktualne miejsce pracy:
  • Katedra i Klinika Neurologii, UJCM, Kraków
  • Oddział Kliniczny Neurologii, Szpital Uniwersytecki, Kraków

Wystąpienia w Radio Kraków

Temat
ŻADNE SUPLEMENTY NIE WYLECZĄ ZESPOŁU NIESPOKOJNYCH NÓG
O CHOROBIE ALZHEIMERA
CHOROBA PARKINSONA WCIĄŻ MAŁO ZNANA

Wystąpienia w TV

Temat
Magazyn medyczny - Wypowiedź na temat Dystoni